Members Area


Email:

Password:
5TH INTERNATIONAL CIRCULAR OF PHOTOGRAPHY

BALKAN FRAME 2021
Salon MLADOST results

 
 
You have to be logged in to see your report card.

Results download:

Photo galleries of awarded and accepted photos are available here.
 
FIAP Blue Badge: Kerekes Istvan - Hungary
 
SECTION A OPEN COLOR - Awards
FIAP Gold medal
  D Alia Valentina, Italy   "Focus"
PSA Gold medal
  Reibl Klaus, Germany   "Shadow"
GRADAC PGI Gold medal
  Arabaci Fisun, Turkey   "Introvert"
VICTORY P.W. Gold medal
  Zebuhr Goran, Sweden   "Anno 1503"
FK MLADOST Gold medal
  Erenmemisoglu Canan, Turkey   "canan 2021"
GRADAC PGI Silver medal
  Keurlinckx Els, Belgium   "Almost"
VICTORY P.W. Silver medal
  Duncan Valerie, England   "Gloria"
FK MLADOST Silver medal
  De Decker Ivo, Belgium   "stepping kid"
GRADAC PGI Bronze medal
  Calabria Francesco Paolo, Italy   "Ricami di terra"
VICTORY P.W. Bronze medal
  Risvanoglu Murvet, Turkey   "red"
FK MLADOST Bronze medal
  Daemen Harry, Luxembourg   "The old stairwell"
FIAP Honorable mention
  Sahin Mustafa, Turkey   "beybi"
  Chang Hsiu Ying, Taiwan   "Bengal 8"
PSA Honorable mention
  Kluger Manfred, Germany   "rebirth-1"
  Aljabri Mahmood, Oman   "wahiba sand"
  Hassan Ahmed Mohamed , Qatar   "Five Fingers"
GRADAC PGI Honorable mention
  Lopez Cepero Mateos Manuel, Spain   "COMPLEMENTARIOS"
  Kranitz Roland, Hungary   "Girls"
  Goldin Leonid, Israel   "Windows in the yard"
  Muradi Hasan Hulki, Turkey   "Tea Harvest and red wore girl"
  Lim Mahendra Putra, Indonesia   "Sagalassos Turkey 02"
  Atalay Baris, Turkey   "Baris 2021"
VICTORY P.W. Honorable mention
  Tallier Frederic, Belgium   "BELLE EPOQUE"
  Szabo Ladislav, Slovakia   "Genealogy Researcher"
  Ozar Ilkem, Turkey   "ilkem 1012"
  Utzigfell Dagmar, Germany   "Windows"
  Cahyawati Ika, Indonesia   "Minang Weaver"
  Synnevaag Roald, Norway   "Plattfot 3"
FK MLADOST Honorable mention
  Gurelli Gur, Turkey   "dali"
  Xu Yiping, Australia   "conquer21"
  Leimann Dirk Olaf, Germany   "ballroom"
  Pillik Manfred, Austria   "Im Stiegenhaus"
  Gabriels Sara, Belgium   "Mohan"
  Albusaidi Samir, Oman   "Safah Lank"
JURY MEMBER Diploma
  Dasgupta Dipankar, India   "Lost colour of life"
  Lesur Eric, France   "Mosaique 9"
  Chen Mao Yuan, Taiwan   "Ballet"
  Gil Joan, Spain   "Bea con tocado"
  Chan Ching Ching, Hong Kong   "Chain Of Rings"
  Tien Dat Dao, Vietnam   "SPIRITUALITY No 2 "
CHAIRMAN Honorable mention
  Omur Nur Tansu, Turkey   "omur 1003"
  Kerekes Istvan, Hungary   "Wild look"
 
SECTION B OPEN MONOCHROME - Awards
FIAP Gold medal
  Goode Bob, England   "Against the Flow"
PSA Gold medal
  Gabriels Sara, Belgium   "Ajit"
GRADAC PGI Gold medal
  Reibl Klaus, Germany   "Tom"
VICTORY P.W. Gold medal
  Wilgaard Morten, Denmark   "MM 02_BW"
FK MLADOST Gold medal
  Pillik Manfred, Austria   "Mit Sonnenhut"
GRADAC PGI Silver medal
  Van Calsteren Louis, Belgium   "A la page"
VICTORY P.W. Silver medal
  Goldin Leonid, Israel   "Closing shop"
FK MLADOST Silver medal
  Kerekes Istvan, Hungary   "The gipsy clan"
GRADAC PGI Bronze medal
  Chang Hsiu Ying, Taiwan   "Guard"
VICTORY P.W. Bronze medal
  Pustelnik Birgit, Germany   "Hand"
FK MLADOST Bronze medal
  Aljabri Mahmood, Oman   "man from Tag mahal"
FIAP Honorable mention
  Gencer Ata, Turkey   "ata 1019"
  Alqazwini Bahaadeen, Kuwait   "Karbala at 40th Iraq D New"
PSA Honorable mention
  D Alia Valentina, Italy   "Spiral staircase"
  Przybyszowska Alicja, Poland   "Chocolate"
  Bruder Ursula, Germany   "Channelle 7"
GRADAC PGI Honorable mention
  Budiono Cindy Agustiningsih , Indonesia   "Waiting for the rain stop"
  Kandiyoti Henri, Turkey   "footstepsofthesun"
  Boyle Ita, Republic of Ireland   "Calm Water"
  Szabo Ladislav, Slovakia   "The Old Age of Poverty"
  Chang Jen Chieh, Taiwan   "Escort"
  Li Ming, China   "Shanghai kungfu"
VICTORY P.W. Honorable mention
  Wheeler David, England   "Living in Dilapidation"
  Cengiz Fikriye Sema, Turkey   "fsema 2005"
  Kunick Stefan, Germany   "Bibliothek 5"
  Schreuder Claire, Isle of Man   "Serious Game"
  Hausdoerfer Frank, Germany   "Bodypart with Pearls"
  Setiadi Ajar, Indonesia   "the flying spirit"
FK MLADOST Honorable mention
  Wong Yin, England   "Paternostra Square"
  Price Anita, Norway   "Mountain hare fight"
  Evirgen Mustafa, Cyprus   "Dergah"
  Lai Star, Taiwan   "Child in War"
  Papic Nevenka, Slovenia   "The tree"
  Monchi Silvano, Italy   "Piccola Zingara"
JURY MEMBER Diploma
  Synnevaag Roald, Norway   "Roy Birger 2"
  Karaklic Milos, Serbia   "Under the tarp"
  Arcan Burhan Bahadir, Turkey   "yasin duasi"
  Copuroglu Mustafa, Turkey   "mustafa 914"
  Adisuroso Triono , Indonesia   "Almost landing.jpg"
  Mukherjee Biswajit, India   "VILLAGE BOYS"
CHAIRMAN Honorable mention
  Coskun Fedai, Turkey   "Walking in the Rain"
  Rajkai Gyorgy, Hungary   "The Modell 2"
 
SECTION C NATURE - Awards
FIAP Gold medal
  Daemen Harry, Luxembourg   "The breath"
PSA Gold medal
  Kristensen Jorgen, Denmark   "Deer 18"
GRADAC PGI Gold medal
  Knutsen Jon, Norway   "At 81 Degrees North"
VICTORY P.W. Gold medal
  Hassan Ahmed Mohamed , Qatar   "Contrast"
FK MLADOST Gold medal
  Chan Hw, Hong Kong   "Winter forest N02"
GRADAC PGI Silver medal
  Utzigfell Dagmar, Germany   "Just hanging out"
VICTORY P.W. Silver medal
  Papic Nevenka, Slovenia   "Desert bouquet"
FK MLADOST Silver medal
  Alqazwini Bahaadeen, Kuwait   "Cheetah Cub D"
GRADAC PGI Bronze medal
  Bandara Pandula, Sri Lanka   "Love in Rain"
VICTORY P.W. Bronze medal
  Chang Hsiu Ying, Taiwan   "chun fei"
FK MLADOST Bronze medal
  King John, England   "Aerial Face Off"
FIAP Honorable mention
  Van Calsteren Louis, Belgium   "Traces"
  Fernando Avanka, Sri Lanka   "Time to clean my paw"
PSA Honorable mention
  Legowo Lita, Indonesia   "Alpha Male no flirting with my wives"
  Greer David, Scotland   "Gannet"
  Woods Trevor, England   "Red Squirrel 6247"
GRADAC PGI Honorable mention
  Pichler Thomas, Austria   "Love is in the air"
  Jakobsson Jens, Denmark   "Kirkjufell"
  Keurlinckx Els, Belgium   "Fishing Tern by the beach"
  Pustelnik Birgit, Germany   "Red Veined Darter"
  Albusaidi Samir, Oman   "Birds Party"
  Reibl Klaus, Germany   "Joy"
VICTORY P.W. Honorable mention
  Neo Sau Fong, Malaysia   "Love of father"
  Chan Ching Ching, Hong Kong   "Chatting"
  Quinn Feargal, Republic of Ireland   "Gotcha"
  Pillik Manfred, Austria   "Vereint"
  Pears Graham, England   "Osprey strike"
  Jonsson Nina, Norway   "Wake up call"
FK MLADOST Honorable mention
  Kerekes Istvan, Hungary   "Rana esculenta"
  Mitchell Ian, Scotland   "Highland Mountain Hare"
  Dao Duc Nguyen, Vietnam   "TRONG NANG CHIEU"
  Tsai Chia Chen, Taiwan   "eating"
  Chen Hsun Mou, Taiwan   "Asilidae"
  Chan Yuk Mei Cassandra, Hong Kong   "Hello sweet heart"
JURY MEMBER Diploma
  Choi Chi Kun, Hong Kong   "All in my eyes"
  Kleindienst Valerie, Australia   "Assassin Bugs Together"
  Kirby Jeff, England   "Barn owl on hay bale"
  Kusuma Kamelia, Indonesia   "The Viper"
  Schwinges Klaus, Germany   "Beschuetzt"
  Setiadi Ajar, Indonesia   "deep sleep"
CHAIRMAN Honorable mention
  Yang Chung Shih, Taiwan   "Hello"
  Labuschagne Martie, Australia   "Crab meal 3783"
 
SECTION D PEOPLE - Awards
FIAP Gold medal
  Tien Dat Dao, Vietnam   "DEEPLY WORRY No 2 "
PSA Gold medal
  Kerekes Istvan, Hungary   "Gipsy chieftains"
GRADAC PGI Gold medal
  Goldin Leonid, Israel   "Route number 17"
VICTORY P.W. Gold medal
  D Alia Valentina, Italy   "Faces"
FK MLADOST Gold medal
  Iglic Edo, Serbia   "Waiting for a train"
GRADAC PGI Silver medal
  Fischer Jie, USA   " People in the train 2"
VICTORY P.W. Silver medal
  Woods Trevor, England   "Face of Britain 7201"
FK MLADOST Silver medal
  Nicoll Francis, Belgium   "Aaron 4"
GRADAC PGI Bronze medal
  Kuczynski Sebastian, Poland   "Picasso and girl"
VICTORY P.W. Bronze medal
  Friberg Mikaela, Sweden   "Mickey Mouse"
FK MLADOST Bronze medal
  Hausdoerfer Frank, Germany   "Prince of Night"
FIAP Honorable mention
  Kyprianou Klea, Cyprus   "On The Move"
  Aljabri Mahmood, Oman   "man with brown hat"
PSA Honorable mention
  Daemen Harry, Luxembourg   "Mit letzter Kraft"
  Keene Paul, England   "The Queen and Prince Philip 6875"
  Gabriels Sara, Belgium   "Hidden stories"
GRADAC PGI Honorable mention
  Synnevaag Roald, Norway   "Auf das U- Bahn"
  Gurelli Gur, Turkey   "memories"
  Liang Haikun, China   "Make a birdcage"
  Kuo Chen I Judy, Taiwan   "Carrying bricks"
  Risvanoglu Murvet, Turkey   "eller"
  Lewandowski Grzegorz, Poland   "Maja"
VICTORY P.W. Honorable mention
  Wong Yin, England   "Tudor admirers"
  Korpela Antti, Finland   "Summer Chillout"
  Lai Star, Taiwan   "Mursi Mother"
  Ehlert Bernd Ruediger, Germany   "matter of opinion"
  Schwinges Klaus, Germany   "Kunstradfahren 8"
  Rajkai Gyorgy, Hungary   "Half face"
FK MLADOST Honorable mention
  Arcan Burhan Bahadir, Turkey   "kus evi"
  Duncan Valerie, England   "Ella and Ivory"
  Alkhalifa Hanan Hassan, Bahrain   "IN EXHIBITION "
  Sidik Ira, Indonesia   "SUFI DANCE"
  Mohanraj Arun, England   "VICTORIOUS"
  Milovanovic Borislav, Serbia   "Greeting"
JURY MEMBER Diploma
  Li Ming, China   "Dad don't leave me"
  Kanburoglu Ozer, Turkey   "smoking man"
  Sanjaya Aris, Indonesia   "Underground crossing 01"
  Cankat Selma, Turkey   "selma 2025"
  Modesty Kyra, Indonesia   "Batik by Women Power"
  Donmez Mustafa, Turkey   "ter"
CHAIRMAN Honorable mention
  Papic Nevenka, Slovenia   "Old woman with a cigar"
  Akharman Alperen, Turkey   "Thunder Team"





 
SECTION A OPEN COLOR - Acceptances
 
TOTAL ACCEPTED
Works Participants States Works Participants States
1088 272 51 275 178 45
AUSTRALIA
  Boytell Kerry   "Springtime"
      "Vesterhorn Aurora"
  Henderson David   "Bit Hot"
  Mahon Sandy   "In the Beehive"
  Moritz Vicki   "Impressions Swanson St"
  Xu Yiping   "conquer21"
AUSTRIA
  Krencey Ivan   "Little Monkeys"
  Pichler Daniela   "Light Incident"
      "Orange"
  Pichler Thomas   "Ana"
  Pillik Manfred   "Im Stiegenhaus"
      "Roter Mund"
      "Ueber dem Reck"
      "Wakeboard"
BELGIUM
  Bleys Rene   "Cripte laken"
  De Decker Ivo   "Walking to bridge"
      "stepping kid"
  Doms Luc   "Attenzione"
  Gabriels Sara   "Mohan"
      "Rahul"
      "Daud"
      "White turban"
  Goeman Karel   "Zand"
  Keurlinckx Els   "Almost"
  Patry Wim   "paprika splash"
      "splash"
  Simon Claude   "Roofs"
  Tallier Frederic   "BELLE EPOQUE"
      "LE CHEMINOT"
  Van Calsteren Louis   "Old steel railroad bridge"
      "Tapis floral"
BOSNIA AND HERZEGOVINA
  Krstic Slobodan   "Bilecko jezero 5"
      "Foto_4612"
      "Semberija 113"
  Prole Dragan   "Water Rhapsody"
CHINA
  Li Ming   "Double spiral"
      "Drying cloth"
      "On the salt lake"
CYPRUS
  Evirgen Mustafa   "Colour Wall"
      "Yayalar"
  Ierides Andreas   "A night to dream"
  Kyprianou Klea   "Black And White"
DENMARK
  Christensen Thomas A   "Rampelys"
  Jakobsson Jens   "Deer in sunset"
  Kristensen Jorgen   "Faith 64"
  Nielsen Arvid   "Burning Desire 1"
  Wilgaard Morten   "Inal 04"
ENGLAND
  Adamson David   "Harvest Home"
      "York City Walls"
  Duncan Valerie   "Tulips"
      "Gloria"
  Fry Martin   "Force of Nature"
      "South Westerly"
  Heaton Beryl   "Shell in the Sand"
  Keene Paul   "Constable Country"
      "Kings Cross Tunnel 4657"
      "On Golden Pond "
  Mccleery Richard   "Fleeting Encounters"
      "Adrenalin Rush"
  Mohanraj Arun   "SCREAM"
  Ottley Peter   "Misty Morning"
  Pears Mary   "Cover girl"
  Webster Jennifer Margaret   "Young Ethiopian boy"
  Wheeler David   "All Clear To Go"
  Wong Yin   "Jamie and friend"
      "Jonquil man on stairs"
      "Newport gallery"
  Woods Trevor   "Atlantic Coast 7096"
      "Head of The Valley 1606"
FINLAND
  Pohjonen Ilpo   "Depart"
FRANCE
  Bordier Claude   "Parapluie rouge"
  Kettler Jean Paul   "Cat in warm"
  Lesur Eric   "Mosaique 9"
GERMANY
  Bruder Ursula   "Lofoten winter colours 9"
  Ehlert Bernd Ruediger   "partly"
  Hausdoerfer Frank   "Jungfrau vom Lande"
  Kluger Manfred   "lets dance-1"
      "autumn leaves-2"
      "rebirth-1"
      "fiery-1"
  Leimann Dirk Olaf   "ballroom"
  Petersohn Dagmar   "Hope Hoffnung"
  Pustelnik Birgit   "Misty Forest"
  Reibl Klaus   "Trio"
      "Shadow"
  Schulz Ruediger   "Dusty Treasures"
      "Old Window"
  Schwinges Klaus   "Haus zwischen Felsen 3"
  Utzigfell Dagmar   "Fruehaufsteher"
      "Windows"
GREECE
  Kazepidis Vasilis   "Cafe Tabac Le Havane"
  Skotiniotis Iannis   "Apples"
      "Philolaos in Volos"
HONG KONG
  Chan Ching Ching   "Chain Of Rings"
      "My Daily Work"
      "Struggle for Own Space"
      "The Goat Lady"
  Chan Yuk Mei Cassandra   "Go fishing"
  Ng Chi Fun Fanny   "Run to Glory"
HUNGARY
  Kerekes Istvan   "Codruta"
      "Irinka and Lisa"
      "Wild look"
  Kranitz Roland   "Girls"
      "fish Destiny"
  Rajkai Gyorgy   "Dream"
      "Opart and red 2"
INDIA
  Bysack Subrata   "Red Hut in Kaste"
  Dasgupta Dipankar   "Buddhang Saranang"
      "Lost colour of life"
  Mukherjee Biswajit   "BLUE NET"
INDONESIA
  Cahyawati Ika   "Minang Weaver"
  Kusuma Kamelia   "watching together"
  Lim Mahendra Putra   "Sagalassos Turkey 02"
  Modesty Kyra   "Hear the Story"
  Morrison Herman   "Bazar 2"
      "Chit Chat 1"
      "Make a Pottery"
      "Pink"
  Sanjaya Aris   "In the net hole"
  Setiadi Ajar   "Mencari kutu"
  Sidik Ira   "MOM IS THE BEST"
      "DEATH VALLEY"
ISLE OF MAN
  Schreuder Claire   "Berry Tasty"
      "Dinner Prep"
ISRAEL
  Goldin Leonid   "Windows in the yard"
ITALY
  Agnolucci Alberto   "ELI 4"
  Bugli Pietro   "Red plus red"
      "Enjoy your meal"
      "Flavors of autumn "
  Calabria Francesco Paolo   "Ricami di terra"
      "La carezza della luce"
      "Le striature"
      "Luci e ombre"
  D Alia Valentina   "3x6 windows"
      "Focus"
      "The stair of the Mudec"
  Monchi Silvano   "Il Bacio 1"
  Rubboli Veniero   "Christmas days"
  Sancandi Ivana   "Northern icelands"
      "The bridge"
KUWAIT
  Alqazwini Bahaadeen   "F1 Patterns D"
      "Liwa Hills D"
LUXEMBOURG
  Daemen Harry   "Erika"
      "The old stairwell"
  Hinger Josy   "Juli 2"
MACAU
  Wong Weng Sang   "Durbar Square C3"
      "Fire Dragon C5"
      "Li River Great Moment"
MALAYSIA
  Neo Sau Fong   "Peacock dance"
  Tan Min   "Fishing net lady"
MALTA
  Scicluna Mark   "Cypress Circle"
NETHERLANDS
  Lybaert Daniel   "Onweer op komst"
NORTHERN IRELAND
  Campbell Laurie   "Off for a Stroll"
NORWAY
  Knutsen Jon   "Autumn Princess"
      "Chili"
  Synnevaag Roald   "Plattfot 3"
OMAN
  Albusaidi Samir   "Desert workers shadow"
      "Safah Lank"
      "Salt And Shadow"
      "Traveling By Camels"
  Aljabri Mahmood   "anger girl"
      "green"
      "wahiba sand"
POLAND
  Kuczynski Sebastian   "Walking in Dolomites 2"
      "Mixed forest on winter"
      "The way to work"
  Lewandowski Grzegorz   "Frosty secrets"
  Przybyszowska Alicja   "llumination"
      "Rest"
QATAR
  Hassan Ahmed Mohamed   "Five Fingers"
REPUBLIC OF IRELAND
  Bushe Catherine   "Mystery road"
  Swarbrigg Katy   "Fed Up"
      "Alone"
      "Spiral"
ROMANIA
  Magdo Istvan   "Ecograph"
  Stan Valentina   "Red Frame"
SAUDI ARABIA
  Alameer Amal   "Bedya"
SCOTLAND
  Greer David   "Roots"
  Johnston Eion   "Blocks Recline"
  Mitchell Ian   "Mountain Hare in Snow Hole"
      "Red Kite in Snow"
SERBIA
  Iglic Edo   "Fierce woman 2"
      "Fly to the dreams, far away"
      "Seduction of clowns"
  Karaklic Milos   "Brigde on the Drina"
  Vukicevic Djordje   "Ramona near the window"
SLOVAKIA
  Szabo Ladislav   "Genealogy Researcher"
SLOVENIA
  Papic Nevenka   "Fantasy"
      "Folding dunes"
      "Silent contemplation"
SPAIN
  Gil Joan   "Bea con tocado"
  Lopez Cepero Mateos Manuel   "COMPLEMENTARIOS"
      "EL PUNTO"
SRI LANKA
  Bandara Pandula   "Death Valley 2"
SWEDEN
  Friberg Mikaela   "Soft like cotton"
  Wennblom Monica   "Empty"
  Zebuhr Goran   "Anno 1503"
      "Time flies - 50 years"
SWITZERLAND
  Zurmuehle Martin   "Fairy Garden"
      "Run in Line"
TAIWAN
  Chang Hsiu Ying   "Bengal 8"
      "Master"
  Chen Hsun Mou   "the tree elf"
  Chen Mao Yuan   "Ballet"
  Hsiao Pi Heng   "Taiwan-4-1 "
  Kuo Chen I Judy   "Festival passion"
  Lai Star   "Have fun"
      "Work Hard"
  Liang Yu Mei   "Hunting 3"
  Lin Tsuei Fang   "Folk activities"
  Wang Wen Jye   "Chili field 3"
  Weng Chin Tzu   "Heroine0033"
  Wu Heng Liang   "Horses raise his legs for fighting"
  You Tzu Chieh   "Ethiopia 16"
TURKEY
  Akharman Alperen   "stars5"
  Arabaci Fisun   "Introvert"
      "Tinker4"
  Aras Gurur   "Kapadokya 2"
  Arcan Burhan Bahadir   "timeless cagla"
      "Run To The Sun"
      "siyah kugu"
  Arici Ustun Mualla   "pekmez"
  Atalay Baris   "Baris 2021"
  Basmaci Lina   "Lina 956"
  Baysal Nurhayat   "Nurhayat 2064"
  Cengiz Fikriye Sema   "fikriye 1020"
  Copuroglu Mustafa   "mustafa 2023"
  Coskun Fedai   "Snow and Fog"
  Donmez Mustafa   "ip"
  Durtas Bulent   "Green"
  Eguz Meral   "eguz 2022"
      "eguz 2031"
  Elcicek Dilek   "dilek 2044"
  Erenmemisoglu Canan   "canan 2021"
      "canan 2022"
  Gencer Ata   "ata 1017"
  Gurelli Gur   "class"
      "dali"
      "the dog"
  Kanburoglu Ozer   "horseman and his dog"
  Kandiyoti Henri   "kamondostairs"
  Karaibis Birol   "carpet"
  Koprulu Filiz   "bangbang"
  Kutan Arzu   "Arzu 2034"
      "Arzu 2036"
  Muradi Hasan Hulki   "AARTI INDIAN BELIEF"
      "CAVES AND LIFE"
      "Tea Harvest and red wore girl"
  Omur Nur Tansu   "omur 1003"
  Ozar Ilkem   "ilkem 1012"
  Ozturk Esra   "subway"
  Risvanoglu Murvet   "red"
  Sahin Mustafa   "beybi"
      "iz"
  Satir Sukran Yokus   "sukran 1015"
  Tetik Suleyman   "Suleyman 807"
  Topalismailoglu Nevra   "camel and man"
  Topaloglu Harika Yucel   "harika 701"
  Yemisci Ozkan Muge   "Wrong Way"
  Yurdaun Mete   "Boy and school"
USA
  Chiu Bob   "Polar bear81"
  Fischer Jie   "big fish"
      "The Travelling Birds A "
      "Looking at me"
  Potts Gary   "Emerging From Canvas"
  Roberts Lillian   "Little Brown Bat Drinking 07"
  Salim Mohammad Ali   "Beauty in Red"
      "Neiman Marcus"
VIETNAM
  Dao Duc Nguyen   "GIO AN"
      "PHOI CA NGAN CHI"
      "SUA DON"
  Pham Manh Hung   "THO MO"
      "ME CON"
  Tien Dat Dao   "SPIRITUALITY No 2 "
      "A PLACE LEFT TO RETURN "
 
SECTION B OPEN MONOCHROME - Acceptances
 
TOTAL ACCEPTED
Works Participants States Works Participants States
1020 255 51 260 159 43
AUSTRALIA
  Xu Yiping   "never forget"
AUSTRIA
  Krencey Ivan   "Ambrella"
  Pichler Daniela   "Mandrill"
  Pichler Thomas   "Joyce"
  Pillik Manfred   "Mit Sonnenhut"
      "Mit Strohhut"
      "Fliegendes Haar"
BELGIUM
  Bleys Rene   "Jaguar XK 150"
  De Decker Ivo   "Melbourne Gaol"
  Gabriels Sara   "Aarush"
      "Ajit"
      "Filled with stories"
      "Lalit"
  Keurlinckx Els   "Gymnast Noah"
  Nicoll Francis   "In bed with angelina 8"
  Patry Wim   "checkerboard glass"
  Philippe Christine   "Albator"
  Simon Claude   "Urban solitude"
  Tallier Frederic   "LE MACHINISTE"
      "THE PASSENGER"
  Van Calsteren Louis   "A la page"
      "Galerie"
      "L autre cote"
BOSNIA AND HERZEGOVINA
  Krstic Slobodan   "Djecak sa zelenim ocima"
      "SLADJA1-102akt"
  Prole Dragan   "Man and mountain"
      "Homecoming"
      "After the war"
CHILE
  Vidal Daniel   "Tres miradas"
CHINA
  Li Ming   "Shanghai kungfu"
      "The young man over Gangs River"
CYPRUS
  Evirgen Mustafa   "Dergah"
      "Tate Gallery"
  Ierides Andreas   "Air of prison"
  Kyprianou Klea   "My Newborn Baby"
DENMARK
  Christensen Thomas A   "Mode on iron beam-1"
  Kristensen Jorgen   "Miss Blond 5"
  Nielsen Arvid   "Years of experience 5"
  Wilgaard Morten   "Inal 08"
      "MM 02_BW"
ENGLAND
  Clare John   "Pancake Day"
  Duncan Valerie   "The Pharmacist"
  Fry Martin   "My Comfort"
  Goode Bob   "Lined"
      "Against the Flow"
      "Solitary Tulip"
      "Bathing Bliss"
  Hardy James   "Oil Can Man"
      "The Engineer"
  Jenkin Barbara   "Think Hard"
  Jenkin Malcolm   "Thinking Mischkah"
  Keene Paul   "Hafflingers - fenced in "
      "Quick March 3472"
      "RAF Pipers 3441"
  King John   "Fear Of The Night"
  Mead Barry   "GOOD OLD DAYS"
  Mohanraj Arun   "Sing along"
  Mowatt Chris   "Muddy good fun"
  Pears Mary   "Starling murmuration"
  Ryder Richard   "Robin the Bognor Busker"
  Webster Jennifer Margaret   "The Senior student"
  Wheeler David   "Those Before Me"
      "The Nightwatchman"
      "Not Good Enough"
      "Living in Dilapidation"
  Wong Yin   "Faceless mannequin"
      "Paternostra Square"
  Woods Trevor   "Face of Britain 5990"
FINLAND
  Mansson Markku   "Man on escalator B"
  Pohjonen Ilpo   "Lisa"
FRANCE
  Francoise Dufau   "BOUQUET DE TULIPES"
GERMANY
  Bruder Ursula   "Channelle 7"
  Hausdoerfer Frank   "Bodypart with Pearls"
  Kunick Stefan   "Bibliothek 5"
  Leimann Dirk Olaf   "Pfau sw"
  Pustelnik Birgit   "Harp"
      "Sing it"
      "Darkness and Light"
      "Hand"
  Reibl Klaus   "Tom"
      "Ana Log"
      "Moon"
  Schulz Ruediger   "Forever in Love"
      "Signs of Spring"
HONG KONG
  Chan Ching Ching   "Life At LiangShan"
      "Miss Home"
  Chan Hw   "Lines Images 31"
  Chan Yuk Mei Cassandra   "Stepping up"
  Ng Chi Fun Fanny   "Diamond Beach"
      "On my Way Home"
HUNGARY
  Kerekes Istvan   "Soulmates"
      "Shepherd life"
      "The ill dog"
      "The gipsy clan"
  Rajkai Gyorgy   "Curtain 5"
      "Opart 3"
      "The Modell 2"
INDIA
  Mukherjee Biswajit   "INQUISITIVE"
      "VILLAGE BOYS"
INDONESIA
  Adisuroso Triono   "Almost landing.jpg"
  Budiono Cindy Agustiningsih   "The Pomegranate Seller"
      "Waiting for the rain stop"
  Cahyawati Ika   "Traditional Hat Maker"
  Kusuma Kamelia   "cow race"
      "shipwreck"
      "Ballerina"
      "candlelit bath"
  Modesty Kyra   "Caping Maker "
  Rikin Flora   "Lorong Kehidupan"
  Sanjaya Aris   "Pottery Artists 002"
  Setiadi Ajar   "the flying spirit"
ISLE OF MAN
  Schreuder Claire   "The Tackle"
      "Serious Game"
ISRAEL
  Goldin Leonid   "Closing shop"
      "Rothschild Boulevard"
ITALY
  Bugli Pietro   "Countryside 1"
  Ceccherini Eros   "STUDENTE 1 TER"
      "UOMO CAVALLO 3"
  D Alia Valentina   "Spiral staircase"
  Di Panfilo Vincenzo   "Babe in red"
  Monchi Silvano   "Classe Numerosa 25"
      "La Passeggiata"
      "Piccola Zingara"
  Rubboli Veniero   "Little Fireman"
  Sancandi Ivana   "Beyond the gaza"
      "Old sage"
  Zuffo Emanuele   "Reflex"
KUWAIT
  Alqazwini Bahaadeen   "Karbala at 40th Iraq D New"
      "Massai Kid Carrying Animal D"
LUXEMBOURG
  Clement Romain   "Woman with Hat"
  Daemen Harry   "Triple jump"
      "Zweekampf"
MACAU
  Ng Fong Chi   "Playing in the river"
  Wong Weng Sang   "Snow Horses M1"
      "Working at Sea M2"
MALAYSIA
  Neo Sau Fong   "I cant join"
      "Queen of opera"
      "Rattan crafts worker"
  Tan Min   "Old river fishing"
      "Round net fishing"
NETHERLANDS
  Lybaert Daniel   "Isendica na sneeuwstorm in ZwW"
      "Kuifmakakenfamilie in ZwW"
NORTHERN IRELAND
  Anderson Stuart   "Sarah"
  Campbell Laurie   "Guardian of the Palace"
NORWAY
  Espeland Kari E   "Coronatrapped too long"
  Knutsen Jon   "Jerry"
      "The Dalmatian Look"
  Price Anita   "Hare Trio"
      "Bear play fight II"
      "Mountain hare fight"
  Synnevaag Roald   "Roy Birger 2"
      "The Bookseller"
OMAN
  Albusaidi Samir   "Childhood Friends"
  Aljabri Mahmood   "man from Tag mahal"
      "thinking"
      "man from Nipal"
      "souq"
POLAND
  Kuczynski Sebastian   "Snow 4"
  Przybyszowska Alicja   "Chocolate"
QATAR
  Hassan Ahmed Mohamed   "Hard Eyes BW"
REPUBLIC OF IRELAND
  Boyle Ita   "Calm Water"
      "Limited Vision"
  Byrne Seamus   "The escape "
  Quinn Feargal   "Fairy tree"
  Swarbrigg Katy   "Pose"
      "Good Morning"
      "Pensive"
  Whitby Matt   "Farewell"
SAUDI ARABIA
  Alameer Amal   "Fruit crown"
      "On the hill"
SCOTLAND
  Greer David   "Chasee"
      "After the Performance"
      "Bad Attitude"
  Sadler David   "V and A Tunnel"
SERBIA
  Djikic Jovan   "Uspomena II"
  Karaklic Milos   "Fence shadow"
      "Under the tarp"
  Milovanovic Borislav   "Julia"
      "Master"
  Vukicevic Djordje   "Behind door 1213"
      "Detail"
SLOVAKIA
  Szabo Ladislav   "The Old Age of Poverty"
      "Addiction"
SLOVENIA
  Papic Nevenka   "The tree"
SPAIN
  Gil Joan   "Ballet jump"
      "Gloria in water"
  Lopez Cepero Mateos Manuel   "BOSQUE DE CEMENTO"
      "RECORRIENDO LA CIUDAD"
      "RECUERDOS"
SRI LANKA
  Bandara Pandula   "Inside Castle"
      "Smooth"
SWEDEN
  Friberg Mikaela   "Automobile"
  Wennblom Monica   "Beach huts"
  Zebuhr Goran   "Wine tasting"
SWITZERLAND
  Zurmuehle Martin   "Body and Stripes II B&W"
      "Circle Dance II B&W"
TAIWAN
  Chang Hsiu Ying   "Guard"
  Chang Jen Chieh   "Affair"
      "Escort"
      "Mechanical worker"
  Chen Potse   "Ballet Dance 0133"
      "Bicycle In Action 9650BW"
  Hsiao Pi Heng   "China Bashang"
  Kuo Chen I Judy   "You and I"
  Lai Star   "Child in War"
      "Miner"
  Liang Yu Mei   "Taiwan 3"
  Lin Tsuei Fang   "The gaze"
      "Dream"
  Wang Wen Jye   "Before the sunset"
      "Midnight fishing"
  Wu Heng Liang   "Boating in the early morning"
TURKEY
  Arabaci Fisun   "Worship"
  Aras Gurur   "Kadikoy vapuru"
      "Sultanahmet 2"
  Arcan Burhan Bahadir   "Wizard"
      "salincak"
      "yasin duasi"
  Atalay Baris   "Baris 925"
  Baysal Nurhayat   "Nurhayat 2055"
  Cengiz Fikriye Sema   "fsema 2005"
      "fsema 2002"
  Cingoz Huriye   "waiting"
  Copuroglu Mustafa   "mustafa 914"
  Coskun Fedai   "Tunnels of Ayasofya Mosque"
      "Walking in the Rain"
      "Charcoal Burner Child"
  Donmez Mustafa   "ben"
      "yazgi"
  Durtas Bulent   "Balance"
      "Break"
  Eguz Meral   "eguz 2029"
  Erenmemisoglu Canan   "canan 64"
  Gencer Ata   "ata 1015"
      "ata 1019"
      "Children"
  Gurelli Gur   "maiden tower"
      "pomak dede"
  Kanburoglu Ozer   "children in the street"
  Kandiyoti Henri   "footstepsofthesun"
  Karaibis Birol   "asymmetry"
      "mustaches"
  Muradi Hasan Hulki   "Mannequin is on the mirror"
  Risvanoglu Murvet   "yasli eller"
      "anne"
  Sahin Mustafa   "emmi"
      "hatira"
      "tras"
USA
  Chiu Bob   "busy work 2"
      "Western Sichuan32"
  Fischer Jie   "Jumping HB 2"
  Ho Hung   "TOP 2 DEATH VALLEY"
  Potts Gary   "Ballerina And Casa"
  Salim Mohammad Ali   "My Prayer"
VIETNAM
  Dao Duc Nguyen   "PHOI KHO"
  Le Hoang Nhan   "LUOI MAU 3"
  Pham Manh Hung   "CUU THO MO"
      "TRUOC GUONG THAN"
  Tien Dat Dao   "THE SILKS OF CANDY "
      "THE ECHO OF ORIGINAL No 2"
 
SECTION C NATURE - Acceptances
 
TOTAL ACCEPTED
Works Participants States Works Participants States
901 226 50 229 137 45
AUSTRALIA
  Boytell Kerry   "Wishful Thinking"
      "Angel Wings"
  Henderson David   "Breaching 3"
  Killen Roy   "Baboons grooming"
  Kleindienst Valerie   "Butterflies Mating"
      "Assassin Bugs Together"
  Labuschagne Martie   "Crab meal 3783"
      "Get off our stick 3859"
      "Plovers meal 2303"
  Labuschagne Stephan   "Playing Corellas 3959"
  Swinfield Andrew   "Delicate Damselfly"
AUSTRIA
  Krencey Ivan   "Blue Jelly 2"
      "Speed Merchant"
      "Ready to Start"
  Pichler Daniela   "Frog"
      "Owl"
  Pichler Thomas   "Love is in the air"
      "Sea Eagle with Prey 2"
  Pillik Manfred   "Melkstation"
      "Vereint"
      "Zwei Feuerquallen"
BELGIUM
  Bleys Rene   "Motmot"
  De Decker Ivo   "Hungry chick"
  Doms Luc   "Jay con dulces"
      "Scoiattolo volante"
      "JVG enamorado"
  Gabriels Sara   "Gekruld"
  Goeman Karel   "Kraakje"
  Keurlinckx Els   "Fishing Tern by the beach"
      "Gannet commotion"
      "Reves salto del agua"
  Van Calsteren Louis   "Traces"
      "Vigilance"
  Van Echelpoel Rene   "Koninginnepage"
BOSNIA AND HERZEGOVINA
  Prole Dragan   "River dream"
CANADA
  Ye Danlei   "African wildlife15"
CHILE
  Wagner Diana   "Buscando Nectar"
CHINA
  Li Ming   "Colourful mountain 3"
      "I am hungry too"
      "Snow duel"
  Liang Haikun   "bumper"
      "Fish dance"
CYPRUS
  Evirgen Mustafa   "Cisticola"
      "Go Flamingos"
      "Horny"
      "Red Deer 2"
DENMARK
  Christensen Thomas A   "Ants-2"
      "Ice bear-2"
  Jakobsson Jens   "Kirkjufell"
      "The fight"
  Kristensen Jorgen   "Deer 18"
      "Deer 23"
      "Deer 27"
ENGLAND
  Clare John   "On the Hunt"
  Duncan Valerie   "Mountain Lion on a Snowy Day"
  Fry Martin   "Azure Damselflies resting"
      "North American Otter"
  Heaton Beryl   "Cheetah"
  Jenkin Barbara   "Red Eyed Tree Frog on Lily"
  Jenkin Malcolm   "Green Iguana"
  Keene Paul   "Black Bear eating berries 1709"
      "Puffins 9723"
  King John   "The Onlooker"
      "Aerial Face Off"
  Kirby Jeff   "Barn owl on hay bale"
      "Two-banded longhorn beetle"
  Mercer Mallory   "Cygnet"
  Mohanraj Arun   "MOTHER AND CUB AFTER KILL"
      "THE BIGGER PICTURE"
      "DRAG"
  Pears Graham   "Osprey strike"
      "Pine Marten in Evening Light"
  Pears Mary   "Cuckoo flying in"
  Ryder Richard   "Bird with a stick - Black-faced Ibis"
      "Hooded Vulture on the wing"
      "Fallow Stag in Petworth Park"
  Woods Trevor   "Grey Heron Nest Building 0082"
      "Red Squirrel 6247"
FINLAND
  Korpela Antti   "Butterfly"
  Monkkonen Vesa   "Common brimstone"
  Pohjonen Ilpo   "Perca fluviatilis"
FRANCE
  Anagnostidis Marc   "Libellula Ludoviciana"
  Bordier Claude   "Cache sous la table"
  Jacquemijn Reine   "Roodborstje"
  Penard Thierry   "Lever de libe bulle"
      "Sombre poesie"
GERMANY
  Hausdoerfer Frank   "Fitz Roy NP 835"
  Petersohn Dagmar   "Hazelnut 2021"
      "Smile"
  Pustelnik Birgit   "Colour Chord"
      "Red Veined Darter"
  Reibl Klaus   "Joy"
      "Peli"
  Schulz Ruediger   "Portrait of a Roe"
      "Take Breath"
  Schwinges Klaus   "Beschuetzt"
  Utzigfell Dagmar   "Just hanging out"
GREECE
  Kazepidis Vasilis   "Frogs No 05"
  Skotiniotis Iannis   "Direct on eyes "
HONG KONG
  Chan Ching Ching   "Chatting"
      "Take a Ride"
  Chan Hw   "Winter forest N02"
  Chan Yuk Mei Cassandra   "Hello sweet heart"
      "Quarrelling"
  Choi Chi Kun   "All in my eyes"
      "My Shelter"
  Ng Chi Fun Fanny   "Brotherly Fight"
      "Close Encounter"
      "Glad to Come Home"
  Wong Ping Chi   "Treble duet"
      "Walk in the snow"
HUNGARY
  Kerekes Istvan   "Aeshna isoceles"
      "Rana esculenta"
      "Pelophylax ridibundus"
  Kranitz Roland   "Against the direction"
      "Warriors"
INDIA
  Bysack Subrata   "Aerial Fight Of Godwit"
      "Cross Beak Fight"
INDONESIA
  Kusuma Kamelia   "The Viper"
      "fresh fish"
      "white eyes bird"
  Legowo Lita   "Alpha Male no flirting with my wives"
      "Final Approach"
  Modesty Kyra   "Waiting Frog"
  Rikin Flora   "Kasih Sayang"
      "Red Ant 429"
  Sanjaya Aris   "Beaver 001"
      "Komodo"
      "Nature Song"
  Setiadi Ajar   "deep sleep"
  Sidik Ira   "SAND DUNES"
ISLE OF MAN
  Schreuder Claire   "Arctic Terms Squabbling"
ITALY
  Di Panfilo Vincenzo   "Ice land"
  Galbiati Enrico   "Yellow dancer"
  Sancandi Ivana   "Contrast"
      "Warm light"
  Zuffo Emanuele   "Mare in burrasca 1"
KUWAIT
  Alqazwini Bahaadeen   "Cheetah Cub D"
      "Cheetahs On The Hill D"
      "Lion Portrait D"
LUXEMBOURG
  Clement Romain   "Angry Bird 2"
      "Falcon"
  Daemen Harry   "The breath"
      "Zwanzigender"
MALAYSIA
  Neo Sau Fong   "Love of father"
  Tan Min   "Puteri mangrove"
  Wee Kee Edwin Ong   "No Man's Land"
MALTA
  Scicluna Mark   "Iagurus Ovatus"
NETHERLANDS
  Lybaert Daniel   "Het onderonsje"
NORTHERN IRELAND
  Anderson Stuart   "Red Kite"
      "The Watcher"
NORWAY
  Espeland Kari E   "Anemone nemorosa in pastel"
  Jonsson Nina   "Wake up call"
      "Puffins in yellow flowers"
  Knutsen Jon   "At 81 Degrees North"
      "White Pelican"
      "Pelican fight"
  Price Anita   "Hare fight in the blue hour II"
      "Bear family"
OMAN
  Albusaidi Samir   "Birds Party"
POLAND
  Kuczynski Sebastian   "Mixed forest on Winter 2"
      "Winter wood in Plawno"
  Lewandowski Grzegorz   "The storm is coming"
QATAR
  Hassan Ahmed Mohamed   "Contrast"
REPUBLIC OF IRELAND
  Boyle Ita   "Three is a crowd"
      "Great Catch"
      "Claws are in "
  Quinn Feargal   "Gotcha"
      "Kingfisher Family"
  Swarbrigg Katy   "Got It"
      "An Acorn"
ROMANIA
  Magdo Istvan   "Hit the spot"
      "Wow "
SAUDI ARABIA
  Alameer Amal   "Gorella"
      "Malik"
SCOTLAND
  Greer David   "Gannet"
      "Steppe Eagle"
  Mitchell Ian   "Highland Mountain Hare"
      "Balancing Red Squirrel"
SERBIA
  Milovanovic Borislav   "Little One"
SLOVENIA
  Papic Nevenka   "Desert bouquet"
      "Majestic dune"
      "The lost world"
SPAIN
  Gil Joan   "Bee eater landing"
      "Bodyguard"
      "Oso en iceberg"
      "Splash"
SRI LANKA
  Bandara Pandula   "Love in Rain"
      "Sleeping While Swinging"
  Fernando Avanka   "Time to clean my paw"
      "Pelican portrait"
SWEDEN
  Wennblom Monica   "Roaring red deer"
SWITZERLAND
  Jenzer Urs   "Basstoelpel 15"
TAIWAN
  Chan Hsin Chi   "Praying mantis"
      "Praying mantis 01"
  Chang Hsiu Ying   "chun fei"
      "slippery fish"
  Chang Jen Chieh   "Mating 11"
      "Prey 15"
  Chen Hsun Mou   "Asilidae"
  Chen Mao Yuan   "Eating Mosquito"
  Hsiao Pi Heng   "Bolivi4"
  Kuo Chen I Judy   "Enjoy food"
      "Looking for love"
  Lai Star   "Aurora"
      "Kingfisher"
  Liang Yu Mei   "Feeding 2"
  Lin Tsuei Fang   "Quarrel"
  Tsai Chia Chen   "eating"
  Wang Wen Jye   "Climbing"
  Weng Chin Tzu   "eagle fishing"
  Wu Heng Liang   "Work together"
      "Fight"
  Yang Chung Shih   "Hello"
      "Family"
      "Harvest"
TURKEY
  Arman Vacit   "Kiraz kusu"
  Coskun Fedai   "Colias Crocea"
      "Bearded Reedling"
  Koprulu Filiz   "rengarenk"
  Muradi Hasan Hulki   "GREEN FROG"
  Sahin Mustafa   "aladag 10"
      "sarlak"
USA
  Fischer Jie   "Lion hunting 7"
  Murphy Ken   "Blk chin Toung Ready"
  Potts Gary   "Blood Python"
  Salim Mohammad Ali   "Snow Geese Migration"
VIETNAM
  Dao Duc Nguyen   "TRONG NANG CHIEU"
WALES
  Jowitt Dave   "Perching Song Thrush"
 
SECTION D PEOPLE - Acceptances
 
TOTAL ACCEPTED
Works Participants States Works Participants States
888 222 49 216 128 44
AUSTRALIA
  Swinfield Andrew   "Entrancing Ette"
AUSTRIA
  Krencey Ivan   "The Eyes"
  Pillik Manfred   "Am Ganges"
BAHRAIN
  Alkhalifa Hanan Hassan   "IN EXHIBITION "
BELGIUM
  Gabriels Sara   "Air dry"
      "Hidden stories"
      "Behind bars"
      "Place to rest"
  Keurlinckx Els   "Branches woman"
  Nicoll Francis   "Aaron 4"
  Patry Wim   "lore"
  Philippe Christine   "Hope"
      "Purple palm"
  Van Calsteren Louis   "Marcheurs"
      "Pedra Tallada"
      "Wheeling"
BOSNIA AND HERZEGOVINA
  Krstic Slobodan   "PROLAZNICA"
      "Seta"
  Prole Dragan   "Astonished"
      "The burden of life"
CHILE
  Vidal Daniel   "El vendedor de zapallos"
      "Scene in the warehouse"
CHINA
  Li Ming   "Dad don't leave me"
  Liang Haikun   "Wedding dress"
      "Miao women"
      "Make a birdcage"
  Yan Xingzhi   "Old couple"
CYPRUS
  Evirgen Mustafa   "Gypsy"
  Kyprianou Klea   "Loud Thoughts"
      "On The Move"
      "Two Girls"
DENMARK
  Kristensen Jorgen   "Bent Ove 2"
ENGLAND
  Clare John   "Waiting for a Fare"
  Duncan Valerie   "Worried Clown"
      "Ella and Ivory"
  Jenkin Barbara   "Autumn Dryads"
  Jenkin Malcolm   "Alas"
      "Ice Blue Dancer"
  Keene Paul   "The Queen and Prince Philip 6875"
      "The Royal Family 8478"
  Mohanraj Arun   "VICTORIOUS"
      "DISABLED SWIMMER"
      "DETERMINED"
  Webster Jennifer Margaret   "a moment together"
      "LGBT RALLY 8"
  Wheeler David   "School Caretaker"
      "In My Grandma's House"
      "Craving for More"
  Wong Yin   "House husband in quarantine"
      "Tudor admirers"
  Woods Trevor   "Face of Britain 0599"
      "Face of Britain 1842"
      "Face of Britain 7201"
FINLAND
  Korpela Antti   "Summer Chillout"
GERMANY
  Ehlert Bernd Ruediger   "matter of opinion"
  Hausdoerfer Frank   "Prince of Night"
  Kunick Stefan   "Ella 1"
  Schulz Ruediger   "Herbert"
  Schwinges Klaus   "Kunstradfahren 8"
  Utzigfell Dagmar   "Wuerdevoll"
      "Es geht aufwaerts"
GREECE
  Kazepidis Vasilis   "Rendezvous for coffe"
HONG KONG
  Chan Ching Ching   "Climbs And Jumps"
      "Praying in the streets"
      "Sharing Lunch"
      "Tetris Blocks"
  Chan Yuk Mei Cassandra   "I got the ball"
  Choi Chi Kun   "Thinking"
  Wong Ping Chi   "Accompany"
      "Rest time"
HUNGARY
  Kerekes Istvan   "Workers"
      "Fate"
      "Food sanctification"
      "Gipsy chieftains"
  Rajkai Gyorgy   "Half face"
      "Master and model"
INDONESIA
  Adisuroso Triono   "Penari Cilik 253"
  Budiono Cindy Agustiningsih   "Looking through the window"
      "Sadhu Funny Eyes"
      "When I'm feeling blue"
  Kusuma Kamelia   "Swinging"
  Lim Mahendra Putra   "Vegetable Seller 01"
  Modesty Kyra   "Batik by Women Power"
  Rikin Flora   "Breakfast"
      "Full Capacity"
      "Morning News"
  Sanjaya Aris   "Underground crossing 01"
  Setiadi Ajar   "Me and Grandma"
  Sidik Ira   "SUFI DANCE"
ISRAEL
  Goldin Leonid   "Evening ahead"
      "Route number 17"
      "Sweet dream"
      "TISSOT GENTLEMAN"
ITALY
  Calabria Francesco Paolo   "L uomo va sempre a cavallo"
  Ceccherini Eros   "BAMBINE A03"
  D Alia Valentina   "Faces"
  Monchi Silvano   "A Tavola"
      "Andromeda 4"
      "Fratelli"
  Rubboli Veniero   "Working wall"
  Sancandi Ivana   "Phone"
KUWAIT
  Alqazwini Bahaadeen   "Two Men Selective Focus D"
LUXEMBOURG
  Daemen Harry   "Mit letzter Kraft"
      "Three balls"
MACAU
  Ng Fong Chi   "Learning from each other"
  Wong Weng Sang   "Blessing C1"
      "Winter Moving C1"
MALAYSIA
  Neo Sau Fong   "Keeper"
      "Pensive old man"
  Wee Kee Edwin Ong   "Pure Penan"
MALTA
  Catania Gottfried   "Food Preparation"
NETHERLANDS
  Lybaert Daniel   "Remie pauzeert"
NEW ZEALAND
  Gibson James   "The Intruder"
NORWAY
  Espeland Kari E   "Boring day"
  Jonsson Nina   "Philatelist"
      "News reader"
      "Reading photographic literature"
  Knutsen Jon   "Metro mood"
      "Rush Hour II"
      "Going home"
      "Two Chairs"
  Price Anita   "Bridesmaid"
  Synnevaag Roald   "Auf das U- Bahn"
      "Late night at the Subway"
OMAN
  Albusaidi Samir   "Reading of pump"
  Aljabri Mahmood   "man with brown hat"
      "orang beard"
POLAND
  Kuczynski Sebastian   "Happy 1"
      "Picasso and girl"
  Lewandowski Grzegorz   "Imaginations"
      "Maja"
QATAR
  Hassan Ahmed Mohamed   "Three Child"
REPUBLIC OF IRELAND
  Whitby Matt   "Rachelle"
ROMANIA
  Stan Valentina   "About the Painting"
      "In Spare Time 2"
SAUDI ARABIA
  Alameer Amal   "Fake banana bread"
      "Women in the Church"
SCOTLAND
  Greer David   "Forlorn"
      "Medusa"
SERBIA
  Djikic Jovan   "Govornik"
      "Predah"
      "Uspomena"
  Iglic Edo   "Street musicians"
      "Patrijarh Irinej"
      "Waiting for a train"
  Karaklic Milos   "Herbalist"
  Milovanovic Borislav   "Greeting"
      "Milking"
      "Waiting for job"
SLOVENIA
  Papic Nevenka   "Music is my passion"
      "Old woman with a cigar"
SPAIN
  Lopez Cepero Mateos Manuel   "EL ENCUENTRO"
      "TAL VEZ OTRO DIA"
SRI LANKA
  Bandara Pandula   "Friends 5"
SWEDEN
  Friberg Mikaela   "Mickey Mouse"
SWITZERLAND
  Zurmuehle Martin   "Nostalgia B&W"
TAIWAN
  Chang Hsiu Ying   "Indonesia-7"
      "open face"
  Chang Jen Chieh   "The red one"
  Chen Hsun Mou   "Puppy love"
  Chen Potse   "Soy Sauce Old Master"
  Kuo Chen I Judy   "Carrying bricks"
  Lai Star   "Mursi Mother"
      "Play game"
      "Play the piano"
  Liang Yu Mei   "Happy time 1"
      "Taiwan 10"
  Lin Tsuei Fang   "Dancing"
  Wang Wen Jye   "The stone carver"
      "The way home 1"
  Wu Heng Liang   "Pipe smoker"
  Yang Chung Shih   "Light and shadow"
TURKEY
  Akharman Alperen   "Thunder Team"
  Arcan Burhan Bahadir   "kus evi"
      "pottery master"
  Arici Ustun Mualla   "faith"
  Basmaci Lina   "Lina 902"
  Cankat Selma   "selma 922"
      "selma 2025"
  Cingoz Huriye   "clay"
      "fire"
      "loneliness"
  Coskun Fedai   "Pottery Woman"
      "Coppersmith"
  Donmez Mustafa   "ter"
  Durtas Bulent   "Window"
  Gurelli Gur   "grandchild"
      "memories"
      "my love"
      "old car"
  Kanburoglu Ozer   "smoking man"
  Koprulu Filiz   "cekicleme"
  Kutan Arzu   "Arzu 2042"
      "Arzu 2035"
  Muradi Hasan Hulki   "LONGING"
  Omur Nur Tansu   "omur 10"
      "omur 2025"
  Ozar Ilkem   "ilkem 2093"
      "ilkem 805"
  Ozturk Esra   "esra 801"
      "esra 902"
  Risvanoglu Murvet   "eller"
  Tetik Suleyman   "Suleyman 1003"
  Yemisci Ozkan Muge   "Welcome"
USA
  Fischer Jie   " People in the train 2"
      "Parting"
      "Cooking B"
      "Making clothes "
  Potts Gary   "Mimes Of Cienfuego"
  Tran Minhdung   "Helping grand"
VIETNAM
  Dao Duc Nguyen   "DOI"
  Tien Dat Dao   "BA NA OLD MAN"
      "THE OLD SHAPE "
      "DEEPLY WORRY No 2 "
      "WELCOME TO YOU"
WALES
  Jowitt Dave   "Montmartre After Dark"
Please wait...